Tylko 3 proste kroki

dzielą Cię od zostania opiekunką/opiekunem

Wybór zlecenia

Podejmij decyzję kiedy,
na jak długo i do kogo chcesz jechać

Wyjazd

Podpisz umowę i wyjedź
do Niemiec jako Opiekun

Chcesz rozpocząć pracę jako opiekunka osób starszych, ale chcesz także dobrze zarabiać?

Myślisz, że wyjazd za granicę, do Niemiec do pracy to zawiły proces?

Nie wiesz, jak zacząć chociaż decyzja o wyjeździe została już przez Ciebie podjęta?

Obawiasz się, że trafisz na oszustów, którzy po podpisaniu umowy przestaną się Tobą interesować?

Masz złe doświadczenia z polskimi firmami?

My doskonale znamy rozterki każdej osoby, która chciałaby rozpocząć pracę jako opiekun/opiekunka osób starszych ,czy osób które mają już doświadczenie w branży.

KONTAKT

Pierwszym i najważniejszym krokiem jest KONTAKT.
Zadzwoń, napisz, zostaw swój numer, zgłoś się przez formularz.
Od tego dosłownie wszystko się zaczyna!

OFERTY PRACY

Interesuje Cię nasza konkretna oferta? Powiedz nam o tym! Nie wiesz, w jaki sposób przejrzeć nasze aktualne propozycje? Wejdź w zakładkę „Oferty pracy”! Codziennie aktualizujemy naszą bazę zleceń abyś mógł/mogła dopasować swoje warunki do naszych propozycji.

WSPÓŁPRACA

Przekonamy Cię, że współpraca z nami jest najlepszym wyborem, poprowadzimy Cię za rękę przez wszystkie etapy rekrutacji aż do samego wyjazdu. Wyjazd także jest w naszym zakresie – współpracujemy z wieloma godnymi zaufania firmami przewozowymi, organizujemy podróż, rezerwujemy busy i ponosimy koszty z nim związane. W trakcie pracy na zleceniu minimum raz w tygodniu będziemy się z Tobą kontaktować – w każdej chwili możesz sam/sama do nas zadzwonić.

ZASADY ZATRUDNIENIA

Wszystko jest LEGALNE. Podpisujemy umowę - zlecenie, odprowadzamy wszystkie obowiązkowe składki na ubezpieczenie społeczne w Polsce lub Niemczech – możesz także skorzystać z dobrowolnego ubezpieczenia chorobowego.
Mamy też specjalne pakiety ubezpieczeń dla Opiekunek przygotowane we współpracy z RCU UBEZPIECZENIA!

CHCESZ WIĘCEJ?

To dla Ciebie za mało? Chciałbyś w innej formie podjąć z nami współpracę? Zapytaj nas o to – nie ma dla nas rzeczy niemożliwych! Skontaktuj się z nami – będziesz mile zaskoczony tokiem rozmowy z naszymi rekruterami.
Rozwiejemy Twoje wszelkie wątpliwości!

FAQ

Częste pytania i odpowiedzi

Domowa opieka nad osobą starszą polega na wsparciu seniora w codziennych czynnościach w miejscu jego zamieszkania. Opiekunki mieszkają razem z podopiecznym w ich miejscu zamieszkania.

Posiadamy zlecenia we wszystkich rejonach Niemiec.

Tak. Nie pobieramy od Ciebie żadnych opłat. Gwarantujemy pokrycie kosztów podróży (również całą organizację przejazdu), a także zakwaterowanie i wyżywienie w domu podopiecznego. Wszystkie wydatki finansowe są po naszej stronie.

Osoby, które wyjeżdżają do pracy podpisują umowę zlecenie. Prohuman.pl odprowadza za swoich pracowników wszystkie obowiązkowe składki: emerytalno-rentowe oraz ubezpiecza każdego z pracowników (składki ZUS od średniej krajowej). Opiekunki także mogą przystąpić do dobrowolnego ubezpieczenia chorobowego. Ponadto mamy specjalny pakiet ubezpieczenia prywatnego dla opiekunek.

Prawo jazdy nie jest konieczne, ale jest dodatkowym atutem. Na niektórych zleceniach jest wymagane, a na niektórych nie. Zdarza się, że jest do dyspozycji samochód, który usprawnia poruszanie się w mieście.

Opiekunowie, którzy wyjeżdżają z nami na zlecenie do Niemiec, objęci są obowiązkowym ubezpieczeniem i mogą skorzystać z opieki lekarskiej w razie potrzeby.

Standardowa długość zlecenia wynosi 6 tygodni. Zdarzają się też krótsze i dłuższe zlecenia.

Opiekunki osoby starszej pomagają seniorom w codziennej higienie, ubieraniu, jedzeniu, przygotowaniu posiłków, zakupach, pracach domowych. Ważne jest także zorganizowanie dnia i czasu wolnego seniora.

Nasze opiekunki posiadają doświadczenie w opiece nad osobami starszymi. Zatrudniamy chętnie osoby z wykształceniem kierunkowym. Dajemy szansę także osobom rozpoczynającym swoją ścieżkę zawodową, bez doświadczenia.

Nie, zatrudniamy zarówno kobiety jak i mężczyzn.

Miesięczne wynagrodzenie pracownika może sięgać nawet do 2200 euro netto. Kwota ta, uzależniona jest przede wszystkim od poziomu znajomości języka niemieckiego opiekuna/ki oraz od zakresu obowiązków, jaki będzie miała do wykonania przy danym zleceniu.

Znajomość języka jest ważną umiejętnością w pracy za granicą. Każde nasze zlecenie wymaga innego poziomu języka, ale mamy także oferty pracy bez znajomości języka.

Osoby, które podpisały z nami umowę i wyjechały na zlecenie są pod opieką swojego koordynatora. Jest on do dyspozycji opiekuna przez cały czas trwania kontraktu. W pilnych przypadkach opiekun może zadzwonić na telefon alarmowy i zgłosić zaistniały problem.

Wynagrodzenia wypłacamy raz w miesiącu na konto bankowe – w euro lub złotówkach – do 13. dnia każdego kolejnego miesiąca, po przepracowanym miesiącu.

Bonusy i dodatki

Bardzo dbamy o nasz personel, w związku z tym mamy przygotowane jasne procedury premiowania osób, które wyjątkowo angażują się w swojej pracy.

Okres świąteczny: czas świąt Bożego Narodzenia oraz Wielkiej Nocy, to momenty szczególne. Każdy z nas chciałby ten czas spędzić w gronie rodziny. Niestety, nawet w tym okresie nasi podopieczni potrzebują pomocy i opieki. Także i oni chcą poczuć magię świąt, którą nie zawsze jest w stanie stworzyć im najbliższa rodzina. W tych wyjątkowych dniach także potrzebują wsparcia.

Dla opiekunek/ opiekunów, którzy zdecydują się pozostać i sprawić radość naszym samotnym seniorom mamy specjalne bonusy – dodatki (oprócz podstawowej stawki):

25.12, 26.12 oraz 01.01

pierwszy, drugi dzień świąt Bożego Narodzenia oraz Nowy Rok
50 EUR za dzień, czyli 150 EUR netto dodatku!

Wielkanoc

oraz pierwszy dzień Świąt Wielkanocnych
50 EUR – 100 EUR netto dodatku!

Dodatek dla
„opiekunów rekruterów”!

Jeśli już u nas pracujesz i polecisz nam swoją znajomą/znajomego, a osoba ta przepracuje z nami minimum 1m-c, otrzymasz 50 EUR netto dodatku za polecenie!

Dodatek za polecenie
niemieckiej rodziny!

Jeśli już u nas pracujesz i dzięki Twojej rekomendacji naszej firmy dojdzie do podpisania nowej umowy z nową rodziną także otrzymasz dodatek za polecenie
(minimum 50 EUR)!

Nadal się zastanawiasz?

Masz pytanie?

Zadzwoń do nas lub zostaw nam swój numer, oddzwonimy do Ciebie!

+48 71 725 36 64 – zadzwoń!

Z chęcią odpowiemy na wszystkie pytania.